


Feiring av Sommersolverv (1)
Ritualet som representerer fornyelse og endring, transformasjon og alkymistisk overgang.
Tid og sted
21. juni 2026, 11:00 – 19:00
Bivrost, Bettumveien 6, 3178 Våle, Norge
Om arrangementet
I Damanhur feires de store natur ritualene til fem ulike tider av året; solverv, jevndøgn og ritualet til minne om de døde. Ved disse anledningene åpner Damanhur dørene for gjester og venner som ønsker å delta og være tilstede. Ritualet som markerer overgangen mellom årstidene, er blitt utført på alle kontinenter siden begynnelsen av menneskehetens historie. I Damanhur regner vi solverv og jevndøgn for å være særlig hellige tidspunkter på året.
Damanhur-fellesskapet i Norge kommer sammen på Bivrost for å feire sommersolverv i vår store ritualsirkel for siste gang, siden ritualstedet skal avhendes.
I løpet av ritualet blir én ild tent som representerer solen og én som symboliserer månen. Sommer ritualet er delt i tre faser: Tenning (morgen), kulminasjon (sentralfasen) og slukking av ilden (sluttfasen). Damanhurianere ofrer urter til ilden, mediterer, synger og resiterer sanger og bønner komponert av damanhurianere.
Ønsker du å delta på den delen av feiringen som…